عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت : در جلسه غیر علنی مجلس معایب ، محاسن و تبعات منفی و مثبت پیوستن به این کنوانسیون توسط برخی از مسئولین کمیسیون ها از جمله پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مطرح شد .

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  خبرنگار ما در واکنش به تصویب لایحه CFT در مجلس اظهار داشت : این کنوانسیونی که به نام FATF مشهور شده بود از همان ابتدا مشخص بود که پخت و پز آن طبق فرموده مقام معظم رهبری در جاهایی انجام گرفته که نظام سلطه جهانی و آمریکا با هدف مشخصی آن را دنبال می کنند.

وی گفت : هدف واهی که از FATF استنباط می شود تجاوز طلبانه و سلطه گرانه است چرا که صاحبان آن به دنبال این هستند که اهداف خود را در قالب این کنوانسیون به کشورهای دیگر به ویژه ملت ایران که تنها کانون انقلابی جهان است تحمیل کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : نظام سلطه قصد دارد که کلیه تراکنش های مالی و اقتصادی کشور ما را در دست داشته باشد و این یعنی در یک جنگ نابرابر اقتصادی کلیه اطلاعات خود را در اختیار دشمن بگذاریم.

سعیدی بیان کرد: موضع اصلی اینجاست که ما باید بپذیریم که در یک جنگ اقتصادی هستیم و اگر این را قبول نداریم یک نوع حماقت است پس چرا اطلاعات مالی خود را در اختیار آمریکا،دشمنی که فرماندهی این جنگ را نیز به عهده دارد قرار دهیم.

وی افزود : روز تصویب cft آزمون بزرگی پیش روی مجلس بود و متاسفانه افرادی که به این قرارداد ننگین رای مثبت دادند در کارنامه مجلس یک نقطه سیاهی را ثبت کردند که نبایستی این اتفاق می افتاد ولی شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این که کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس این کمیسیون موافق fatf بوده است ، تشریح کرد :  لایحه fatf بالاخره در مجلس موافقان و مخالفانی داشته است و با توجه به این که کمیسیون های اقتصادی و امنیت ملی مجلس در حال بررسی این لایحه بودند به هر حال در خود کمیسیون هم موافقان و مخالفانی داشته است و این طور نیست که این کمیسیون ها به طور کل موافق یا مخالف این لایحه بودند.

سعیدی ادامه داد : در جلسه غیر علنی مجلس معایب ، محاسن و تبعات منفی و مثبت پیوستن به این کنوانسیون توسط برخی از مسئولین کمیسیون ها از جمله پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مطرح شد .

وی در پایان گفت : قطعا آن ۹۵ نماینده ای که اسامی آن ها منتشر شده است از مخالفین این لایحه بودند .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :