نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت : در کمیسیون اقتصادی با توجه به این که درصد اعظمی از این قراردادها و معاهدات مبتنی بر فضای اقتصادی حاکم بر دنیا است ، کمیسیون می تواند در این خصوص نقش کارسازی را داشته باشد و از اهرم هایی برای عدم وجود این قرارداد استفاده کنند .

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰  ؛ در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، لایحه الحاق ایران به CFT با ۱۴۳ رای موافق؛ ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در صحن تصویب شد. و چند روز بعد اسامی ۹۶ نماینده «مخالف» لایحه الحاق ایران به CFT منتشر شد که نام های محمد رضا پورابراهیمی ، محمد مهدی زاهدی و یحیی کمالی پور از استان کرمان در این لیست قرار داشت .

 

 

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با مخالفت خود با این لایحه اظهار داشت : هر یک از نمایندگان در حوزه تخصصی خود با این لایحه مخالفت کردند .

 

 

وی گفت : مخالفت بنده با این لایحه cft استدالال حقوقی دارد و من به عنوان یک کارشناس قضایی مخالف رای دادن به این کنوانسیون بودم زیرا در کلیه معاهدات و مقاله نامه های بین المللی چیزی به صورت مطلق برد نداریم و غالبا برد برد است و عده ای یک چیزی را می دهند و چیز دیگری را می گیرند .

 

 

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : با توجه به سابقه کشورهای غربی و آمریکا در خصوص تحریم ها علیه ایران عملا پیوستن به این کنوانسیون و پیوستن به این یک نوع خود تحریمی است .

 

 

کمالی پور در رابطه با نقش آفرینی کمیسیون اقتصادی در مخالفت با این لایحه تشریح کرد : در کمیسیون اقتصادی با توجه به این که درصد اعظمی از این قراردادها و معاهدات مبتنی بر فضای اقتصادی حاکم بر دنیا است ، کمیسیون می تواند در این خصوص نقش کارسازی را داشته باشد و از اهرم هایی برای عدم وجود این قرارداد استفاده کنند .

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :