رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان كرمان از دستگيري هكري كه در مدت 25 روز 20 اكانت ADSL را هك كرده بود خبر داد.

635021336964504080به گزارش خبرنگار کرمان 1400، سرهنگ كامبيز اسماعيلي با اعلام اين خبر گفت: در پي مراجعه يك شهروند به  پليس و ارائه مرجوعه قضايي مبني بر اينكه اخيراً كسي از اينترنتش استفاده مي كند و ترافيك آن به مقدار زيادي كاهش يافته است خواستار پيگيري سوء استفاده از اكانتش شد.

وي افزود: با توجه به شكايت نامبرده  تحقيقات در خصوص هك اكانت در دستور كار قرار گرفت و بعد از انجام يك سري اقدامات فني و پليسي مشخص شد به غير از شاكي فرد ديگري هم از اكانت استفاده مي كند.

رئيس پليس فتا كرمان خاطر نشان كرد: كاراگاهان اين پليس با انجام يكسري اقدامات علمي و پي جويي هاي پليسي محل سكونت و هويت هكر را شناسايي كردند و تيم عمليات اين پليس با هماهنگي لازم با مرجع قضايي، فرد مورد نظر را دستگير و و به اين پليس انتقال دادند.

اسماعيلي گفت: در تحقيقات تكميلي از متهم، وي زماني كه با ادله و شواهد جمع آوري شده از سوي پليس مواجه گرديد، لب به اعتراف گشود و در پايان تحقيقات به هك 20 اكانت ADSL   اقرار نمود.

اين مقام انتظامي با بيان اين مطلب كه صد در صد هك اكانت هاي ADSL  در اين پليس كشف مي شود  توصيه كرد: شهروندان ترافيك اكانت هاي خود را به صورت نوبه اي چك كنند و مي توانند هر مورد مشكوك را با كارشناسان پليس فتا كرمان واقع در سه راه سيلو فرماندهي انتظامي استان طبقه چهارم ساختمان امام حسين(ع) و يا از طريق شماره تلفن 2182164  در ميان بگذارند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :