رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: نقشه های هواشناسی، کاهش دما و بارش باران را برای برخی از مناطق این استان پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان ؛حمیده حبیبی رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان اظهار داشت : روند کاهش دما در استان کرمان از روزهای پایانی هفته جاری آغاز شده و تا اوایل هفته آینده ادامه می یابد.

وی افزود : با اشاره به اینکه کمینه دمای هوای امروز شهر کرمان منفی سه درجه گزارش شده ، پیش بینی می شود دمای هوا در کرمان طی روزهای پایانی هفته چهار درجه کاهش یافته و منفی هفت درجه برسد.
وی وزش باد نسبتا شدید برای شرق و شمال کرمان را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده نیز در برخی از نقاط این استان پیش بینی می شود.
وی افزایش دمای کنونی هوا را در کرمان بی سابقه دانست و تصریح کرد: دی ماه همواره سردترین فصل سال در کرمان بوده که امسال شاهد این کاهش دما نیستیم.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان یادآور شد: هم اکنون آسمان کرمان صاف تا کمی ابری، گاهی با افزایش ابر و وزش باد همراه است و بیشینه دمای کرمان طی امروز ۱۸درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.
وی گفت: طبق نقشه های فعلی هواشناسی و در صورت تغییر نکردن این الگوها، امیدواریم اواخر هفته جاری و اوایل هفته آینده شاهد بارش باران در برخی نقاط استان کرمان باشیم.

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :