مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به سفر هیئت ایتالیایی به کرمان گفت: این هیئت از بافت تاریخی و بناهای با ارزش قدیمی کرمان بازدید خواهد کرد.

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰” به نقل از مهر، محمود وفایی  در جمع خبرنگاران گفت: محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور برای بازدید از بافت تاریخی کرمان درتاریخ ۲۰ خردادماه جاری به استان کرمان سفر می کند.

وفایی عنوان کرد: معاون میراث فرهنگی کشور در این سفر یک روزه به همراه مدیران حوزه های ثبت آثار تاریخی، حفظ و احیاء و پایگاه های میراث فرهنگی و همچنین یک هیئت ایتالیایی از بافت تاریخی و بناهای باارزش قدیمی کرمان از جمله قلعه دختر و اردشیر بازدید خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در جلسات و نشست هایی که در این سفر یکروزه صورت می گیرد، کلیه مشکلات حوزه فنی این اداره کل از قبیل موانع ثبت و اصلاح حرایم آثار تاریخی کرمان بررسی می شوند.

وفایی از آغاز کار مطالعاتی بافت تاریخی کرمان در این سفر خبر داد و بیان داشت: هیئتی از مشاورین ایتالیایی که برای دومین بار به کرمان سفر می کنند، فعالیتهای مطالعاتی خود را آغاز  می کنند.

وی در ادامه به نشست معاون میراث فرهنگی کشور با استاندار کرمان اشاره و تصریح کرد: این نشست با حضور مدیران ارشد دستگاههای اجرایی از قبیل مسکن و شهرسازی، شهرداری و غیره برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان بیش از هفت هزار اثر تاریخی شناخته شده وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد ۷۰۰ اثر در فهرست آثار ملی کشور و سه اثر در فهرست میراث جهانی (یونسکو) به ثبت رسیده است.

انتهای یپام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :