وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور  با بیان اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح استان کرمان اتفاقات خوبی رخ داده است،گفت:با ارائه گزارش متعهد می شوم در جلسه هیات دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی کشور استان کرمان به عنوان یک الگو برای سایر استان های کشور تعمیم دهیم.

 

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز در  نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در محل هتل پارس شهر کرمان با بیان اینکه این وزارتخانه آمادگی دارد تا اختیارات مربوط به این حوزه را به استان کرمان تفویض کند، اظهار کرد: هم اکنون نیز بالاترین اختیاری که شخص وزیر دارد ماده ۲۵۱ را به استان کرمان واگذار کرده ایم.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور با اشاره به اینکه کشور روسیه پس از تحریم هایی که توسط آمریکا و اروپا بر آن اعمال شده است به سمت ایران جهت گیری پیدا کرده اند، عنوان کرد: بر همین اساس موضوع ترانزیت، ویزا و مسائل دیگر را دنبال می کند.

 

کرباسیان با بیان اینکه تا کنون سه لیست ده موردی به کشور روسیه اعلام کرده ایم اما شاهد استقبال تجار ایرانی نبوده ایم، ابراز کرد: در تعاملات تجاری حمایت از صادرات مد نظر می باشد و به این منظور تشیق صادراتی ۱۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال جدید در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به نوسانات ارز در روزهای اخیر بیان کرد:ایجاد سامانه ارزی موضوع قطعی است ؛ همچنین قیمت جهشی رخ داده واقعی نبود.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت کف قیمت ارز تأکید کرد و گفت: به ارز صادراتی نیاز نیست و صادر کنندگان می توانند با استفاده از صرافی های مجاز انتقال ارز را انجام دهند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: هفتاد درصد واردکنندگان از طریق روشی که دولت تعیین کرده است می توانند مبادلات ارزی را انجام دهند و مابقی وارد کنندگان باید بر اساس سه روش مطرح شده بانک مرکزی کار خود را انجام دهند.


کرباسیان گفت:در سال گذشته رشد اقتصادی شش درصد را شاهد بودیم و همچنین در زمینه صادرات نیز سال ۹۶ رقم ۴۷ میلیارد دلار را تجربه داشتیم که موجب شد برای اولین بار
 تراز تجاری کشور مثبت شود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه اعتباری شاهد دو پله افزایش بوده ایم، ابراز کرد: همچنین در حوزه ریسک و ضریب خطر با کاهش مواجه بوده ایم.


وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح استان کرمان اتفاقات خوبی رخ داده است،ادامه داد: با ارائه گزارش متعهد می شوم در جلسه هیات دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی کشور استان کرمان به عنوان 
یک الگو برای سایر استان های کشور تعمیم دهیم.وی عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را یک وظیفه دانست و خاطر نشان کرد:کارهایی که استان کرمان در زمینه اقتصاد مقاومتی کرده است قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :