معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان گفت: طبق آمار در ۴ ماهه ابتدای سال جاری به طور متوسط هر ۶۲ دقیقه یک پرونده طلاق وارد دادگستری استان کرمان شده است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، حمید خالقی با بیان اینکه جلوی رشد ورودی پرونده طلاق در استان گرفته شده است، اظهار داشت: در چهار ماهه اول سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل پرونده های طلاق تغییری ندارد.

وی عنوان کرد: در چهار ماهه اول امسال دو هزار و ۸۵۶ فقره پرونده با موضوع طلاق وارد دادگستری استان شده است که متوسط وارده پرونده های طلاق به دادگستری استان ۶۲ دقیقه یک پرونده و در طول ۲۴ ساعت ۲۳ فقره پرونده است.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان اعلام کرد: شهرستان ریگان در بین شهرستان های استان در این مدت با ۳۶ درصد کاهش پرونده طلاق بیشترین کاهش ورودی پرونده طلاق را داشته است.

خالقی بیان داشت: امیدواریم با همکاری و همدلی همه مسئولان و نهادها بتوان در جهت کاهش طلاق گام برداشت تا در آینده شاهد کاهش پرونده های طلاق نسبت به قبل باشیم.

وی تاکید کرد: قطعا تحقیق در خصوص وضعیت اخلاقی و خانوادگی فرد مورد نظر قبل از ازدواج و مشاوره های لازم در خصوص مشکلات پیش آمده بعد از ازدواج در کاهش طلاق موثر است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :