نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: شرایط بازنشستگان فولاد بحرانی است و دولت باید به سرعت اقدام کند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در ادامه پیگیری‌ها و اعتراضات خود به وضعیت نامناسب پرداخت‌های حقوق و دیگر مشکلات موجود باحضور در دفتر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن دیدار و گفت‌وگو با وی خواستار کمک و پیگیری هرچه بیشتر مجلس در راستای رفع مشکلات خود شدند.

پایین بودن حقوق دریافتی و تعویق طولانی و چندباره درپرداخت آن، تغییر پوشش استخدامی از دولتی به شرکتی، وضعیت نامناسب و کاهش نگران‌کننده خدمات درمانی از محورهای اصلی اعتراضات بازنشستگان فولاد در چند ماه اخیر بود که معترضان و نمایندگان آنها در این نشست با نماینده مردم در خانه ملت در میان گذاشته و خواستار پیگیری هرچه سریعتر و رفع آنها شدند.

در این رابطه تعدادی از نمایندگان بازنشستگان ضمن برشمردن مشکلات معیشتی، جسمی و روحی این افراد که بر اثر کار سخت و طاقت‌فرسا در محیط‌های معدنی به‌وجود آمدهع بدهی ۳۰ میلیاردی به مراکز درمانی و نیز کاهش سطح برخی از خدمات درمانی مورد نیاز بازنشستگان بیمار و از کارافتاده را از مشکلاتی دانستند که در فرآیند سلامتی و بهبودی این افراد ایجاد مانع جدی کرده است.

زاهدی در این نشست با تشریح اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته اظهار داشت: در دیداری که با معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان برنامه و بودجه پیرامون مشکل بازنشستگان فولاد انجام شد، مباحث مفید و مفصلی مطرح شد که توضیحات معاون رئیس جمهور حکایت از موانع قانونی در پرداخت‌ها از سوی دولت داشت و تاکید ما بر این بود که چون شرایط بازنشستگان فولاد بحرانی است، دولت باید به سرعت اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین درخواست اینجانب از رئیس ضمن تشریح وضعیت ناگوار معیشتی، جسمی و روحی این بازنشستگان که سال‌های طولانی عمر و جوانی و سلامتی خود را در اعماق تونل‌های پرخطر صرف خدمت و تولید برای کشور کرده‌اند، این بود که رئیس مجلس نیز شخصا در ملاقات با رئیس جمهور، ان‌شاءالله دستوراتی برای رفع فوری مشکل اخذ کند.

زاهدی با اظهار گله‌مندی از وزارت کار اظهار کرد: از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بسیار در این زمینه گله‌مندم که با وجود پیگیری‌های مکرر و طولانی مدتی که اینجانب شخصا با آنان انجام دادم و قول‌هایی که مسؤولان وزارتخانه به بنده برای رفع هرچه سریعتر مشکل دادند، متاسفانه هنوز اقدامی که انتظار بود صورت نگرفته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید مشکل بازنشستگان به‌صورت دائمی رفع شود که برای رفع سریعتر و دائمی نیازمند تمهیدات و دستوراتی از سوی شخص ریاست جمهوری است و باتوجه به تلاشی که هم دولت و هم مجلس در دستور کاردارند، احتمال رفع اساسی مشکل در روزهای آتی وجود دارد.

وی گفت: ما در مجلس برای تامین اعتبار لازم برای این موضوع آمادگی کامل داریم و هرگونه همکاری که دولت به آن نیاز داشته باشد، صورت می‌دهیم.

فارس

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :