سردار مطهری با تأکید بر اینکه نیروهای رزمنده سپاه با توکل به خدا وارد عمل می‌شوند و از هیچ قدرتی در دنیا نمی هراسند، گفت: پاسداران در راه دفاع از اسلام و انقلاب به امام حسین(ع) اقتدا می‌کنند و در این راه همانند سالار شهیدان همه زندگی خود را فدای اسلام می‌کنند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ سردار محمد مطهری جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان  در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه روز پاسدار در سال جاری مصادف با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است، اظهار کرد: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل نهادهایی در ایران شکل گرفت که یکی از این نهادها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلطنت‌طلب‌ها و ساواکی‌هایی که هنوز عناصر آنها در داخل کشور بودند احساس ترس کرده و مقابله خود را آغاز کردند و به دنبال آن  سپاه هم به این موارد در داخل کشور پایان داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گروه های ضد انقلاب در کردستان از پای در آمدند، عنوان کرد: با این حال آمریکا و اسرائیل دشمنان قسم خورده ایران اسلامی دست‌بردار نبودند و صدام  را تشویق به جنگ علیه کشور ما کردند.

سردار مطهری افزود: در  هشت سال دفاع مقدس پنج استان کشور ناخواسته درگیر جنگ شدند و باز هم سپاه پاسداران با شجاعت در جبهه‌ها حاضر شد و در راه دفاع از جان، مال و ناموس مردم در حالی که تجربه جنگ سخت را نداشت وارد شد.

وی ابراز کرد: این نهاد مقدس انقلاب اسلامی در جبهه های غرب و جنوب شدهای بسیاری را تقدیم این خاک و بوم کرده است؛ همچنین نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای سپاه از هیچ کوششی در راه مقابله با دشمن دریغ نکرد.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: به دلیل موفقیت های این نهاد امام خمینی(ره) امنیت پرواز را به عهده سپاه پاسداران گذاشتند.

سردار مطهری با بیان اینکه خدمت در نهاد سپاه به صورتی است که رزمندگی در پاسداران همیشه وجود دارد که شهید محسن حججی یکی از این جوان‌های رزمنده و پاسدار است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه نیروهای رزمنده سپاه با توکل به خدا وارد عمل می‌شوند و از هیچ قدرتی در دنیا نمی هراسند، گفت: پاسداران در راه دفاع از اسلام و انقلاب به امام حسین(ع) اقتدا می‌کنند و در این راه همانند سالار شهیدان همه زندگی خود را فدای اسلام می‌کنند.

سردار مطهری در پایان خاطر با بیان اینکه پاسداران محافظت از انقلاب و دستاوردهای آن را وظیفه خود می دانند، خاطر نشان کرد: برخی با رفاه‌طلبی دنبال سرسپردگی آمریکا هستند و نمی‌توانند ارزش بودن پاسداران را بدانند و برخی دیگر از مسیر انقلاب خسته شده  و به جان آن افتاده اند.

انتهای پیام/م

این خبر را به اشتراک بگذارید :