مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی استان کرمان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ به نقل از تسنیم ، محمد امیری‌خراسانی امروز در نشست شورای عالی ورزش استان کرمان با اشاره به حضور چند ماهه‌اش در اداره کل ورزش و جوانان استان، اظهار‌داشت: در این مدت تلاش زیادی انجام شده تا با حل و فصل برخی قوانین و مسائل مشکلات پیش روی ورزش استان برطرف شود.

وی افزود: ۵۱ هیئت ورزشی در استان کرمان حضور دارند که از این تعداد ۳۸ هیئت با رئیس و ۱۳ هیات ورزشی دیگر با سرپرست اداره می‌شوند.

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: در مدت ۴ ماه اخیر اداره کل ورزش و جوانان تنها توانسته است مجمع ۲ هیئت ورزشی را برگزار کند.

وی با اشاره به برخی مشکلات پیش روی ورزش در استان کرمان گفت: یکی از مشکلات ما مسائل مربوط به واگذاری اماکن ورزشی یا همان کمیسیون ماده ۸۸ است که واگذاری اماکن ورزشی در این بین مشکلات زیادی را برای رشته‌های تخصصی ایجاد کرده است.

امیری‌خراسانی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۳ مکان ورزشی قابل واگذاری در سطح استان وجود دارد خاطر‌نشان کرد: یکی از اقدامات قابل توجه دولت به اختصاص ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به مسائل عمرانی در حوزه ورزش مربوط می‌شود که امیدواریم با اجرایی شدن این موضوع اغلب پروژه‌های نیمه‌تمام و با پیشرفت ۵۰ درصد به بالای ورزشی در سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری برسند.

وی از تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و همچنین بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در کرمان خبر داد و گفت: این ستاد مسئولیت تسهیل شرایط نخبگان ورزش استان و افراد مستعد ورزشی را بر عهده خواهد داشت .

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به کسب رتبه برتر استان در مجمع خیران ورزش‌یار در سال‌های ۹۴ و ۹۵ گفت : ۴۳۶ باشگاه ورزشی در استان کرمان وجود دارد که در این بین ۵۰ باشگاه فاقد مجوز و تاریخ اعتبار آنها گذشته است و در این زمینه باید سیاست‌گذاری جدیدی را تدوین کرد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :