رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان گفت : سال گذشته در استان کرمان نزدیک به ۵۱ هزار ویزا صادر و پیش بینی می شود امسال ۶۰ هزار ویزا صادر شود.

 

 

 

 

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ؛ حجت الاسلام روح الله صاحبی رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه سماء برای ثبت نام  زائرین اربعین طراحی شده است و زائران در هر جایی که هستند می توانند به راحتی از طریق اینترنت به این سامانه وارد شده و ثبت نام نمایند و پس از آن به دفتر زیارتی نزدیک محله یا منزل خود با تحویل گذرنامه و دو قطعه عکس برای صدور ویزا اقدام نمایند.

وی گفت: در استان کرمان ۱۱۰ دفتر زیارتی و نمایندگی برای ثبت نام زائرین در نقاط مختلف اختصاص یافته  و در جاهایی که این دفتر نیست نمایندگی ایجاد شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان افزود: امسال علاوه بر استان کرمان پذیرای صدور ویزای استان سیستان و بلوچستان نیز هستیم .

صاحبی عنوان کرد: سال گذشته در استان کرمان نزدیک به ۵۱ هزار ویزا صادر و پیش بینی می شود امسال ۶۰ هزار ویزا صادر شود.

وی بیان داشت: فردی که ثبت نام می نماید پیامکی تحت عنوان “ثبت نام با شناسه  و مشخصات فرد مورد نظر انجام شد” به او ارسال می شود که اگر زائر چنین پیامکی را دریافت نکند ثبت نام او با مشکل مواجه شده و وی باید مجددا به سامانه و دفتر زیارتی مراجعه نماید.

صاحبی اذعان داشت: در حال حاضر سامانه طوری طراحی شده که نرخ ویزا به نرخ روز ریال بررسی و از طریق کارت بانک پرداخت می شود .

وی تاکید کرد: هیچ فردی  نباید در هنگام ثبت نام در دفاتر زیارتی پول پرداخت نماید و اگر دفتری اقدام به چنین کاری کند متخلف محسوب می شود.

صاحبی گفت: در سال گذشته با توجه به سفارش عراق افراد می بایستی به صورت گروهی ثبت نام می کردند علت هم این بود که صدور ویزا کم شود، اما امسال با توافقی که صورت گرفته  برای هر فرد یک ویزا صادر می شود  گر چه در صدور ویزا وقت زیادی گرفته می شود ولی مشکلات سال قبل را به همراه نخواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان ابراز داشت: سال گذشته اعتبار ویزا یک ماهه بود اما امسال سه ماهه است و زائرین می توانند حتی بعد از اربعین به مدت ۱۰ روز بیشتر در عراق بمانند و بعد از آن از هر مرزی که خواستند خارج شوند.

وی افزود:اقدام به صدور ویزا توسط کنسول گری از تاریخ ۱۵ مهرماه قریب به ۵ هزار تعداد می باشد  که تا کنون ۶۰۰ ویزا صادر شده است.

صاحبی همچنین به کلیه زائران سفارش و توصیه اکید کرد که حتما ثبت نام از طریق سامانه سما صورت پذیرد و همچنین پرداخت مبلغ از طریق کارت بانکی در بانکهای مشخص شده باشد و هیچگونه هزینه ای به صورت دستی به دفاتر زیارتی تحویل ندهند.

وی همچنین تصریح کرد: مردم از مراجعه به دفاتر شخصی که اقدام به ثبت نام  تحت عنوان “ویزا، امضاء، اربعین” ” ثبت نام با روزی ۲ هزار تومان” و یا دیگر تبلیغات می کنند جلوگیری نمایند زیرا دفاتر زیارتی در ایام اربعین اعزام به کربلا ندارد و موضوع اربعین اختصاص به پیاده روی داده شده است.

صاحبی گفت: هر زائر باید ۱۹۲ هزار تومان ارز برابر با ۴۰ دلار ، ۱۸ هزار  و۶۰۰ تومان مربوط به بیمه افراد و ۶ هزار و ۲۰۰ تومان خدمات پزشکی و ۱۰ هزار تومان به شرکت های مربوطه برای صدور حواله ، مدارک، پرداخت و عودت و ارسال انجام می دهند، پرداخت نمایند.

 

آرمان کرمان

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :