عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت : واقعیت این است که علی رغم همه اقدامات انجام شده کارنامه درخشانی در تحقق شعار سال نداشته ایم و اکنون در حالی سال را پشت سر می گذرانیم که وارد ماه پایانی سال شده ایم و همچنان دغدغه اشتغال  ، معیشت وجود دارد و متاسفانه محصولات و تولیدات داخلی شرایط مطلوبی ندارند .

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ در رابطه با میزان محقق شدن شعار سال اظهار داشت : وقتی صحبت از اشتغال ، اقتصاد و تولیدات داخلی می شود برآیند اقدامات انجام شده باید خود را به نحوی نشان دهد و این امکان وجود داشته باشد تا ما بتوانیم یک ارزیابی نسبتا مطلوبی را از مجموع شرایط داشته باشیم .

وی گفت : اما واقعیت این است که علی رغم همه اقدامات انجام شده کارنامه درخشانی در تحقق شعار سال نداشته ایم و اکنون در حالی سال را پشت سر می گذرانیم که وارد ماه پایانی سال شده ایم و همچنان دغدغه اشتغال  ، معیشت وجود دارد و متاسفانه محصولات و تولیدات داخلی شرایط مطلوبی ندارند .

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : در مجموع ما نتوانسته ایم به چشم اندازهای مورد نظر در تحقق شعار سال دسترسی پیدا کنیم  و این یک واقعیت کلی است ولی از طرفی هم نمی خواهیم اقدامات انجام شده را نادیده بگیریم که نتوانسته ایم به نوعی بستر را برای تحقق شعار سال فراهم کنیم .

کمالی پور با اشاره به این که استان کرمان نسبت به استان های دیگر در این حوزه شرایط بهتری داشته است ؛ عنوان کرد : استان کرمان حداقل ایده ها ، افکار و نهایتا مثلث توسعه اقتصادی و به کار گرفتن معین های اقتصادی را در دستور کار داشته است.

وی ادامه داد :  گرچه این ها هم هنوز عملکرد خود را نشان نداده اند اما اقداماتی در حوزه تئوری انجام شده و همین امر استان کرمان را از سایر استان های کشور متمایز کرده است و با فکر و ایده نو توانسته اند اقتصاد مقاومتی را محقق کنند .

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت : در برخی از نقاط استان مثل قلعه گنج ، شهداد و گلبافت یکسری اقداماتی انجام شده است اما در مجموع شرایط آرمانی که مد نظر باشد نیست ولی استان کرمان با همه اتفاقات که در کشور افتاده رتبه بهتری دارد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :