فرمانده انتظامی استان کرمان از رتبه برتر کرمان در زمینه شاخص های امنیتی خبر داد و گفت: اجرای بیش از دو هزار طرح عمرانی و سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری خارجی بیانگر این واقعیت است.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، سردار رضا بنی اسدی فر پیش از ظهر یکشنبه گفت: در سال ۹۶ با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و توجه و عنایت نماینده ولی فقیه در استان، تلاش و مدیریت استاندار، تلاش و هم افزایی اعضای شورای تامین و تلاش جهادی مدیران ارشد استان و همدلی بین آنان و پشتیبانی مردم ولایت مدار و دعای خانواده شهدا، بر اساس ارزیابی وزارت کشور، کرمان موفق شد رتبه برتر را در شاخص های امنیتی کشور کسب کند.

وی ادامه داد: اجرای بیش از دو هزار طرح عمرانی در سطح استان کرمان و سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری خارجی مبین و مهر تایید شاخص های امنیتی و تلاش مدیران استانی است و بیانگر تاثیر نظم و امنیت بر توسعه استان است.

سردار بنی اسدی فر عنوان کرد: حضور به موقع و موثر پلیس در زمان وقوع زلزله های شمال استان و تامین امنیت این مناطق، اقدام به موقع و هوشمندانه پلیس در کنترل تجمعات دی ماه، کسب رتبه اول هفته نیروی انتظامی کشور توسط پلیس کرمان، کسب چهار مقام ورزشی کشوری در ناجا و نیروهای مسلح توسط کارکنان پلیس کرمان نیز از افتخارات سال ۹۶ بود.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: تلاش می کنیم به سمت و سویی حرکت کنیم که با تجارب سال ۹۶ برنامه های راهبردی موثری را برای استمرار امنیت استان و ارتقاء آن در سال ۹۷ تدوین کنیم تا شاهد توسعه استان در تمام حوزه ها باشیم.

سردار بنی اسدی فر عنوان کرد: انتظار داریم نخبگان، دانشگاهیان و اهل قلم و… با مشارکت فکری خود در ارتقاء فرهنگ و توسعه استان با پلیس همکاری بیشتری داشته باشند.

رسیدگی به ۱۸۵ هزار فقره پرونده

وی گفت: از سرمایه گذاران دعوت می کنیم تا با سرمایه گذاری در منابع عظیم استان بر توسعه این استان کمک کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: اجرای رزمایش و طرح های ارتقاء امنیت در سراسر استان و اجرای طرح های ضربتی متناسب با جرایم رخ داده استان مانند طرح پاکسازی نقاط آلوده شهر کرمان، عملیات پاکسازی جنوب و شرق استان و … از جمله اقدامات شاخص پلیس استان بود که با پشتیبانی اعضای شورای تامین استان، به خصوص استاندار کرمان، همراهی دستگاه قضایی و نظامی …به منصه ظهور گذاشته شد.

وی گفت: رسانه های تصویری، شنیداری، مجازی و مکتوب نیز در سال ۹۶ با پشتیبانی و پوشش اخبار و عملکرد حوزه انتظامی و ترافیکی نقش مهمی در امید آفرینی  و ارتقاء احساس امنیت در استان داشتند که جای تشکر و قدردانی دارد.

سردار بنی اسدی فر با اشاره به اینکه در سال ۹۶ پلیس با تمام توان در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش کرد، افزود: در سال جاری ۱۸۵ هزار فقره پرونده در حوزه کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان تشکیل و رسیدگی شده است که از این تعداد ۵۸ درصد با اقدامات مشاوره ای پلیس (رشد ۳۹ درصدی حضور مشاور در مراکز انتظامی) منجر به سازش و مابقی به مراجع قضایی استان ارجاع داده شد.

وی از پاسخگویی به بیش از ۹۰۵ هزار تماس مردم با ۱۱۰  در سراسر استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۳۰ هزار تماس عملیاتی شده و مابقی تماس ها غیر فوریتی بوده که تماس گیرنده راهنمایی شده است.

افزایش ۲۳ درصدی صدور گذرنامه در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان عنوان کرد: به منظور تعامل  بیشتر پلیس با مردم و بهره مندی از نظرات و پیشنهادت آنان در خصوص عملکرد حوزه انتظامی، هیئت رئیسه پلیس استان کرمان در سال ۹۶ طی ۳۵ جلسه به صورت مستقیم و چهره به چهره  در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ با مردم دیدار کردند و به مشکلات انتظامی هزار و ۴۳۶ شهروند در مرکز ۱۹۷رسیدگی شده است.

وی از صدور ۱۲۷ هزار جلد گذرنامه توسط پلیس امنیت عمومی در سال ۹۶ خبر داد و گفت: شاهد افزایش ۲۳ درصدی ارائه خدمات پلیس در این خصوص هستیم.

سردار بنی اسدی فر از برگزاری ۴۴۳۵ جلسه آموزشی در مدارس، مساجد، ادارات دولتی و اصناف با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد و گفت: به چهار هزار و ۴۷۵ پرونده در مرکز مشاوره استان و دوایر مددکاری کلانتری ها خدمات مشاوره و مددکاری ارائه شده است.

وی با اشاره به مصالحه بیش از ۷۰ درصد پرونده های ارجایی به مشاور افزود: بیشترین موضوع پرونده های ارجاعی به مشاور انتظامی مسائل خانوادگی با ۷۵ درصد و موضوع نزاع با ۱۵ درصد و مابقی موضوعات حقوقی- اجتماعی- فردی و… بوده است.

سردار بنی اسدی فر از اجرای ۱۲ مورد طرح مطالعاتی و برآوردی و نشست علمی مرتبط در خصوص احصاء جرایم استان کرمان خبر داد و افزود: ۲۰۰ هزار بروشور و ۲۰ هزار کتابچه آموزشی چاپ و در جوامع هدف با موضوعات آموزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی توزیع شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :