رئیس سازمان بسیج عشایری استان کرمان گفت: کمک به تولیدات عشایر و تقویت اقتصاد آنها از اهداف تشکیل بسیج عشایری است و هم چنین تامین امنیت کامل در هنگام کوچ عشایر در دو فصل پاییز و بهار توسط سپاه و بسیج انجام می‌شود.

به گزارش “ کرمان۱۴۰۰ ” سید عباس موسوی زاده رئیس سازمان بسیج عشایری استان کرمان صبح امروز در دیدار جمعی از سران طوایف، معتمدین و ریش سفیدان عشایر شیعه و سنی استان با امام جمعه کرمان گفت: بسیج عشایری از سال ۸۸ به سازمان بسیج عشایری سپاه ثارالله استان کرمان ارتقاء یافت و در حال حاضر با داشتن ۹ حوزه مقاومت فعال و ۳ حوزه در دست اقدام مشغول به فعالیت است.

 

رئیس سازمان بسیج عشایری استان کرمان افزود:  ۱۷۹ پایگاه بسیج عشایری در استان کرمان داریم و جمعیت عشایری استان به بیش از ۱۰۲ هزار نفر می رسد که نسبت زنان و مردان در این طیف جمعیتی برابر است.

 

موسوی زاده خاطر نشان کرد: در بحث حسینیه ها و مساجد نیز ۹۸ مسجد، ۵۷ حسینیه و ۹ خانه عالم  در مناطق عشایری وجود دارد که تعدادی خانه عالم جدید نیز در دست ساخت است.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) عشایر را بازوان قدرتمند نظام جمهوری اسلامی مطرح کردند لذا طبق فرمایش ایشان دولت و مجلس باید به عشایر توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج عشایری استان کرمان ادامه داد:  عشایر از آمادگی روحی و جسمی کافی برخوردارند و تقویت مبانی اعتقادی و ارزشی و ترویج روحیه انقلابی از اهداف تشکیل بسیج عشایری است.

موسوی‌زاده کمک به تولیدات عشایر و تقویت اقتصاد آنها را از اهداف تشکیل بسیج عشایری عنوان کرد و گفت: ایجاد بانک اطلاعات عشایر در برنامه سازمان بسیج عشایری استان کرمان است و هم  چنین تامین امنیت کامل در هنگام کوچ عشایر در دو فصل پاییز و بهار توسط سپاه و بسیج انجام می‌شود.

وی  بیان کرد: علمی و صنعتی نمودن محصولات عشایری از دیگر  برنامه های سازمان بسیج عشایری است و در گذشته عشایر را فقط در تولید دام و طیور می شناختند که با پیگیری های سپاه زنبورداری و گیاهان دارویی نیز گسترش یافته است.

رئیس سازمان بسیج عشایری استان کرمان در پایان به برنامه های این سازمان اشاره کرد و افزود:  یادواره ۱۰ هزار شهید عشایری در کشور برگزار شد و در بحث سواد آموزی نیز قرار شد با تفاهم‌نامه انجام شده از ظرفیت نهضت سوادآموزی برای باسوادی کامل عشایر استفاده شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :