رئیس مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شهرستان کرمان گفت: چند سالی است که گرامیداشت هفته دفاع مقدس رویکرد متفاوتی به خود گرفته است و از ابزار هنر برای معرفی دفاع مقدس به جوانان استفاده می کنیم که امسال هم با محوریت نقش غواصی در جنگ برگزار می شود.

 

 

به گزارش کرمان۱۴۰۰ به نقل از  آرمان کرمان، غروب بود، برای زیارت مزار شهدای گمنام وارد محوطه موزه دفاع مقدس شدم، فضا سازی مدخل ورودی مزار شهدا مرا به دوران جنگ تحمیلی برد، همان سنگرهای با صفای آن دوران که جایگاه دلاور مردانی بود که خانه و کاشانه خود را رها کرده بودند و برای دفاع از ناموس و وطن خود خاکی شده بودند.

در حال و هوای خودم بودم که صدای اذان بلند شد و مردم همه به نماز جماعت ایستادند، نماز را که خواندیم سر و صدایی به پا شد، چند نفر با لباس های نظامی عراقی ها چند نفر را دست بسته می بردند، خشکم زده بود، به خودم که آمدم متوجه شدم این ها یک گروه تئاتر هستند که عملیات دستگیری غواصان ایرانی را اجرا می کنند.

سراغ مسئول این برنامه رفتم و در خصوص کیفیت و نحوه اجرای این برنامه ها از او سوال کردم ، حسین قوام را می گویم رئیس مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شهرستان کرمان، در پاسخ بیان کرد: چند سالی است که گرامیداشت هفته دفاع مقدس رویکرد متفاوتی به خود گرفته است و از ابزار هنر برای معرفی دفاع مقدس به جوانان استفاده می کنیم.

رئیس مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شهرستان کرمان افزود: حدود ۷ سال است که در سراسر کشور عملیات های دفاع مقدس بازسازی می شود که شروع این عملیات ها در کرمان با عملیات والفجر ۸ بود و امسال هم با محوریت نقش غواصی در جنگ برگزار می شود.

قوام تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم همزمان شده است سعی کردیم سه روز قبل از محرم یعنی از ۲۸ مرداد این برنامه را شروع کنیم و به مدت ۶ شب یعنی تا یکشنبه دوم مهر ماه ادامه دارد.

وی در پایان عنوان کرد: بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشا تئاتر دفاع مقدس اجرا می شود و بعد افراد روی سکو می نشینند و رزمایش به صورت نمادین اجرا می شود.

 

 

 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :