مردم مناطق زلزله‌زده کوهبنان شب های زمستان را در حالی در چادرها سپری می‌کنند که با سرمای شدید مواجه هستند و با بارش نخستین برف زمستانی در شب گذشته مشکلات آنها چند برابر شد.

به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، زلزله ۵٫۲ ریشتری شب یلدا اکثر مردم شهر کوهبنان و دهستان جور را راهی چادرها کرد و شرایط سخت زندگی را برای مردم این مناطق رقم زد، بارش نخستین برف زمستانی مردم شهرستان کوهبنان را کلافه کرد لذا مردم مناطق‌زده کوهبنان همچنان منتظر کمک‌های دولت و خیران هستند.

مردم مناطق زلزله‌زده کوهبنان شب‌های زمستان را در حالی در چادرها سپری می‌کنند که با سرمای شدید مواجه هستند و با بارش نخستین برف زمستانی در شب گذشته مشکلات مردم زلزله‌زده کوهبنان چند برابر شد.

به گزارش خبرنگار فارس، مردم کوهبنان این روزها حال خوشی ندارند و طی شب‌های گذشته به‌دلیل کاهش دما تا حدود ۱۰ تا ۱۱ درجه زیر صفر بسیاری از بچه‌ها و افراد پیر دچار سرماخوردگی شدند و بعضا چند روز باید در چادرهای سرد تحمل درد و ناراحتی را داشته باشند.

از طرفی با توجه به خدمات ارائه شده طی روزهای گذشته امکانات مردم در رابطه با وسایل گرمایشی در چادرها محدود است و جوابگوی گرم شدن این فضاها نیست.

 این روزها مردم بام فرهنگی استان نیاز به توجه ویژه دولت وخیران دارند چرا که ورزش باد طی روزهای گذشته سبب پاره‌شدن و کنده شدن پلاستیک برخی چادرها شده و خود عاملی برای سرد شدن چادرها شده است.

شب گذشته برخی از مردم به‌دلیل سردی هوا با جمع‌کردن چادرهای خویش در منازل آسیب دیده و ترک‌خورده ساکن شدند و دست به دعا برداشتن تا بار دیگر شاهد زلزله و آوارگی خویش نباشند.

البته بسیاری از بچه‌ها با توجه به سردی هوا اما با چشمانی اشک‌آلود به سمت و سوی خانه‌هایی رفتند که هر لحظه با کمترین حرکتی امکان ریزش دارد.

مردم کوهبنان این روزها نیاز شدید و فوری به کانکس دارند با عنایت بنیاد مسکن، خیران و همت خود افراد شاید یک چهارم مردم زلزله‌زده کوهبنان از وجود کانکس بهره‌مند باشند در حالی که اکثر مردم از این نعمت بی‌بهره هستند.

جا دارد خیران همچون گذشته در راستای تهیه کانکس، لوازم گرمایشی و پلاستیک مردم زلزله‌زده کوهبنان را حمایت کنند.

فارس

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :