فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان گفت : سپاه فرودگاه ویترین سپاه است و باید بهترین پاسداران با بهترین عملکردها در آن به کار گیری شوند.

به گزارش کرمان ۱۴۰۰ ؛ امیر ارسلان محمد پور فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : توجه ویژه به منابع نیروی انسانی و استفاده صحیح و به جا از ظرفیت ها و توانایی نیروها جهت اهداف مدیریتی شامل ۲ بخش می باشد که از جمله سیاست های کاری بنده در سمت فرماندهی استان کرمان می باشد .

وی گفت : بخش اول ماموریت ذاتی است که متعلق به همه رده های سپاه می باشد و آن دفاع از ارزش ها و دستاوردهای نظام اسلامی ایران ، عمق بخشی به انقلاب و مبارزه با تهدیدات نرم و نیمه سخت است .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان خاطر نشان کرد : بخش دوم ماموریت سازمانی و محوله می باشد که در تاریخ ۵ دی سال ۱۳۶۳ با فرمان تاریخی امام (ره) برای جلوگیری از هواپیما ربایی به سپاه فرودگاه واگذار شده است و تا کنون که بیش از ۳۰ سال از انقلاب می گذرد ، سپاه حفاظت هواپیمایی با توکل بر خداوند متعال و تقدیم ده ها شهید و جانباز توانسته ماموریت خود را صد درصد با موفقیت به سرانجام برساند .

محمد پور افزود : این اتفاق ها تنها با تربیت و آموزش نیروهای متخصص و زبده و توانمند صورت گرفته است که در طول این سال ها با خدمت صادقانه و دلسوزانه ماموریت حساس ، خطیر و خطرناک امنیت هوانوردی کشور ایران را با سربلندی تمام تضمین نموده اند تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند .

وی با بیان این که ماموریت یگان حفاظت هواپیمایی ایجاد زمینه برای تحقق کامل امنیت در سفرهای هوایی برای مردم است ، عنوان کرد : این امنیت از طریق بازرسی بدنی و وسایل همراه مسافرین صورت می گیرد  که به جهت ایستایی بودن آن اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند .

محمد پور با اشاره به این که سپاه حفاظت فرودگاهی تنها رده ای از سپاه است که ماموریت ایستایی دارد ، ابراز داشت : همکاران بنده هم باید ماموریت حساس و مهم امنیتی خود را به نحو احسن انجام دهند و هم باید الگوی عملی یک پاسدار لایق و شایسته نظام را ارائه نمایند تا مردم عزیز امنیت با لبخند را به عینه لمس و تجربه نمایند .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان یاد آور شد : تحقق اهداف سازمانی و ماموریت های محوله در این فضا و شرایط عملا سخت به نظر می رسد ولی به لطف خداوند متعال و همکاری صمیمانه همه نهادهای نظامی ، امنیتی ، انتظامی ، اداره کل فرودگاه های استان و همت و تلاش صادقانه و دلسوزانه شبانه روزی همکاران یگان توانسته با موفقیت عمل نماید و رضایت مندی بالای ۹۸ درصدی مسافرین را کسب کند.

وی ادامه داد : بنابراین ایجاد فضای اتحاد ، همدلی ، تعامل و همکاری صمیمانه در تمامی ادارات و نهادهای دولتی ، نظامی ، انتظامی و امنیتی می تواند معجزه گونه آن ها را در رسیدن به اهداف و خدمت رسانی به مردم کمک کند .

محمد پور توضیح داد : بهره مندی از تجارب مدیریتی ارزشمند سپاه دهه ۶۰ و تلفیق آن با علم مدیریتی روز با مد نظر قرار دادن نوع ماموریت و نیاز سازمان و جامعه و بهره مندی مناسب از منابع نیروی انسانی و ایجاد زمینه برای نیروی رشد و بروز توانایی و استعدادها شاکله سیاست کاری جدید مدیریتی یگان را تشکیل می  دهد .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان بیان کرد : تحول و تعالی در حوزه های اندیشه ، گفتار ، رفتار ، اخلاق و ارتباطات نظم و انضباط معیشت و کرامت و عملکرد نیروها در دستور کار یگان بوده است و تا کنون قدم های مفید و موثری برداشته شده است که نمونه بارز آن تهیه منشور ۳۵ گانه اخلاق مدیریتی فرماندهان و نیروهای یگان می باشد که در حال اجرایی شدن می باشد.

وی با بیان این که توجه ویژه به آموزش برای توانمند نمودن نیروها و تقویت آمادگی جسمانی آن ها از برنامه های ویژه یگان می باشد ، افزود : تا کنون در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است که یکی از آن ها راه اندازی باشگاه یگان می باشد.

محمد پور گفت : همکاری صمیمانه با کلیه نهادهای کشوری و لشکری مستقر در استان اعم از دفاتر ائمه جمعه ، استانداری ، اعضای شورای نگهبان ، نمایندگان مجلس ،فرمانداری ها ، ادارات کل دادگستری ، نیروی انتظامی ،هوانیروز ، پدافند هوایی ، بنیاد شهید و حفظ آثار و سایر رده های نظامی سپاه و ارتش در دستور کار قطعی یگان بوده و تا کنون هیچ مشکلی در خصوص ارائه خدمات امنیتی و تشریفاتی نداشته ایم.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان اظهار داشت : توجه ویژه به معیشت کارکنان و مشارکت دادن خانوادگی آن ها و بازنشستگان در برنامه ها و مراسمات معنوی ، فرهنگی ، تفریحی و زیارتی در دستور کار یگان بوده است  و ان شاء الله با قدرت تمام تداوم می یابد زیرا در تقویت روحیه کارکنان و خانواده های آن ها تاثیر خوبی داشته است .

وی تشریح کرد : توجه ویژه به نگهداری نیروها با انجام اقداماتی همچون تقویت بنیه معنوی، فرهنگی و سیاسی نیروها از طریق برگزاری دوره ها و کلاس های بصیرت افزایی ، فضا سازی فرهنگی ، برگزاری مراسمات و کارگاه های از اولویت های یگان است .

محمد پور خاطر نشان کرد : نظارت و کنترل برای جلوگیری از آسیب دیدگی نیروها ، راه اندازی شوراها و کمیسیون های تخصصی در راستای بهره مندی از نظر جمع برای اتخاذ تصمیمات صحیح فنی و کارشناسی ، برگزاری منظم و مرتب جلسات هم اندیشی با تمامی نیروهای ستاد و نیروهای تابعه و ابلاغ انتظارات و سیاست ها ی کاری به صورت مستقیم و چهره به چهره از جمله کارهای یگان است .

وی ادامه داد : ۱۷ جلسه هم اندیشی تا کنون برای انجام ماموریت ذاتی و رسیدن به اهداف مدیریتی برگزار شده است و همچنین در استقبال و تشییع شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با سازمان حفظ آثار ، بنیاد شهید و خانواده معظم شهدا و سایر نهادهای نظامی و انتظامی همکاری فعال داشته ایم .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با اشاره به این که برگزاری جلسات کاری با مسئولین افزود : برگزاری چنین جلساتی باعث شده تا با استفاده از دیدگاه ها و نظرات ارزشمند آن ها برای بهبود روش ها و تسهیل در تحقق ماموریت ها بهره مند شویم .

محمد پور اضافه کرد : سرکشی های مرتب و منظم برنامه ای و سرزده بر تمامی حوزه های کاری یگان در کرمان و شهرستان های دارای فرودگاه در جهت رفع ایرادات و مشکلات تاثیر بسزایی داشته است و در طول ۳ ماه ۹ بار از فرودگاه های تابعه بازدید به عمل امده است.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با بیان این که در راستای ارزیابی توان رزمی و اطاعت پذیری و تاثیرات کیاست های کاری جدید یگان در روحیه نیروها ، فرخوان قرمزی را عملیاتی نموده ایم ، بیان کرد : علارغم پراکندگی نیروها و وسعت جغرافیایی صد درصد نیروهای جامع هدف در این فراخوان حضور یافته اند تا مهر تاییدی بر ولایت مداری و مدال افتخاری بر نظم و انضباط و اطاعت پذیری پاسداران این یگان باشد .

وی توضیح داد : با تقویت سخت افزاری و نرم افزاری یگان اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی بر تمامی حوزه های فرودگاهی استان و شهرستان های تابعه داریم و از سوی دیگر توجه ویژه به نگهداری و مصرف صحیح بیت المال و رعایت نکات ایمنی در تمامی حوزه های کاری برای جلوگیری از وقوع سوانح و حوادث صورت می گیرد .

محمد پور گفت : از سال ۱۳۶۳ تا کنون همواره گارد آهنین حفاظت سپاه فرودگاهی با توکل بر خداوند و با داشتن انگیزه و توان رزمی بالا توانسته هر گونه هواپیما ربایی را با شکست روبرو کند و در کل سپاه فرودگاه ویترین سپاه است و باید بهترین پاسداران با بهترین عملکردها در آن به کار گیری شوند.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با اشاره به آمار پروازها در استان کرمان اظهار داشت : تعداد پروازهای ماهانه فرودگاه شهر کرمان ۲۷۷ پرواز با ۴۲۱۰۵ مسافر می باشد و فرودگاه جیرفت ۱۲ پرواز و ۷۰۰ مسافر و همچنین فرودگاه بم ۱۲ پرواز و ۶۰۰ مسافر است .

وی افزود : تعداد پروازهای فرودگاه سیرجان ۳۰ پرواز با ۲۵۰۰ مسافر و فرودگاه رفسنجان ۱۲ پرواز و ۹۶۰ مسافر می باشد و در کل  جمع پروازهای ماهانه استان کرمان ۳۴۸ پرواز با  ۴۶۸۵۵ مسافر می باشد .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان در رابطه با مقاصد پروازی نیز ابراز داشت : مقاصد پروازی فرودگاه های استان؛  تهران ، مشهد ، کیش ،قشم ، بندرعباس ، چابهار ، زابل ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، اهواز ، زاهدان ، نجف و بغداد است .

وی در پایان گفت :  شرکت ماهان ، ایران ایر ، قشم ایر ،کیش ایر ، آسمان و العراقیه از جمله شرکت های فعال هواپیمایی در فرودگاه های استان کرمان هستند .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :