معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط اشتغالزایی بیشتری ایجاد می‌کند گفت: ۳۷ درصد تولید لاستیک کشور در استان کرمان انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ امین غفاری‌نژاد در گفتگو با خبرنگار تسنیم  اظهار‌داشت: هزار و ۳۰۰ بنگاه تولیدی در سطح استان کرمان پروانه بهره‌برداری تولید دارند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ هزار نفر اشتغال موجود این واحدها هست گفت: در حوزه صنعت در استان کرمان گروه‌های مختلف تولیدی فعالیت می‌کنند.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه ۲۹ درصد از واحدهای صنعتی استان کرمان مربوط به گروه صنایع غذایی هستند افزود: این گروه صنعتی با ۴۰۰ واحد صنعتی فعال مرتبط با صنایع غذایی بیشترین سهم را در استان دارند.

وی صنایع کانی غیرفلزی با ۲۳ درصد و ۳۰۰ بنگاه فعال و صنایع شیمیایی و پلاستیک با ۱۵ درصد و ۲۰۰ واحد صنعتی فعال را به ترتیب دومین و سومین گروه صنایع فعال در استان کرمان عنوان کرد و گفت: بیشتر صنایع استان کرمان در سه گروه صنایع غذایی، کانی غیرفلزی و شیمیایی فعالیت می‌کنند.

غفاری‌نژاد با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۲ فقره پروانه بهره‌برداری واحدهای بالای ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی در استان کرمان صادر شده است خاطر‌‌نشان کرد: حدود ۱۳۵ میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده و ۳۵۰ نفر هم اشتغال‌زایی شده است که این طرح‌ها در زمینه فولاد و صنایع شیمیایی است.

وی از صدور ۹۶ پروانه بهره‌برداری در حوزه صنایع کوچک و متوسط خبر داد و گفت: در این حوزه نیز با ۹۰ میلیارد تومان سرمایهگذاری انجام شده برای ۶۸۰ نفر شغل ایجاد شده است.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط اشتغال‌زایی بیشتری ایجاد می‌کند افزود: استان کرمان محصولات بسیار متنوعی در تولیدات دارد.

وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد تولید لاستیک خودرو کشور در کرمان تولید می‌شود و رتبه نخست تولید کشور را دارد تصریح کرد: در زمینه تولید تلویزیون نیز با تولید ۳۰ درصد محصول تولید کشور رتبه چهارم کشوری را داریم.

غفاری‌نژاد از تولید ۱۰۰ درصدی کاتد مس در استان کرمان و رتبه اول کشوری خبر داد و افزود: ۷ درصد تولید سموم دفع آفات نباتی کشور نیز در استان کرمان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۶۰ هزار خودرو در استان کرمان تولید شده است گفت: ۳ کارخانه خودرو در استان کرمان فعال است و کرمان با تولید ۷/۵ درصدی ظرفیت تولید خودرو کشور رتبه چهارم را دارد.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به شرایط خاص کشور در استفاده از تولیدات داخلی اظهارداشت: دستگاه‌های دولتی ممنوعیت خرید کالاهای خارجی هستند که مشابه داخلی آنها وجود دارد.

وی افزود: مردم باید بدانند که با خرید تولیدات داخلی تولیدات کشور افزایش پیدا کرده و در نتیجه جوانان بیشتری مشغول به کار می‌شوند البته واحدهای تولیدی هم باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

غفاری‌نژاد با بیان اینکه ۷۰ درصد بنگاه‌های تولیدی استان مشکل تامین نقدینگی دارند گفت: در پالایشی که از واحدهای صنعتی استان انجام شد این واحدها بازار فروش دارند، امکان توسعه و افزایش تولید هم وجود دارد اما پول برای اجرای طرحه‌های توسعه‌ای نیست.

وی با اشاره به اینکه واحدها برای تعویض خطوط تولید خود به تامین مالی نیازمند هستند خاطر‌نشان کرد: برای به روز کردن خطوط تولید در استان کرمان، ۲۰۰ میلیارد تومان پول لازم است.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه جریان پویایی در استان کرمان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی در استان کرمان وجود دارد گفت: در این راستا ۶۰ جلسه پنجره واحد با حدود ۹۰۰ مصوبه تشکیل شده است که حدود  ۷۰ درصد این مصوبات اجرایی و یا در دست اقدام است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :