مدیرکل آبفار کرمان با اشاره به اینکه پنج هزار و ۱۷۰ روستای استان کرمان در انتظار اجرای پروژه های آبرسانی است، گفت: نیازمند مشارکت خیران در این زمینه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ به نقل از مهر، علی رشیدی در جمع خبرنگاران با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: بحران آب مهم ترین مشکل استان کرمان به شمار می آید.

وی خواستار ورود خیران کرمانی برای حل بحران کم آبی شد و افزود: در حال حاضر پروژه های آبرسانی در ۵۱۳ روستای استان کرمان در حال اجراست.

رشیدی با اشاره به اینکه پنج هزار و ۱۷۰ روستای استان کرمان در انتظار اجرای پروژه های آبرسانی است، گفت: محدودیت های منابع مالی از مشکلات مهم آبفار استان کرمان است.

وی از وجود ۱۰ درصد روستاهای کشور در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: میزان مصرف آب آشامیدنی مشترکان آب روستایی در استان کرمان سالانه ۶۰ میلیون متر مکعب است.

مدیر آبفار استان کرمان با تاکید بر لزوم مشارکت خیران در اجرای پروژه های آبرسانی به روستاها، بیان کرد: برای رفع مشکل کم آبی همگان باید یکدل و همگام شده و تلاش کنیم.

وی آب را مهم ترین و باارزش ترین منبع برای کشور و استان کرمان دانست و ادامه داد: در حال حاضر چند خیر از خارج از استان در این زمینه ورود کرده اند اما باید در نظر داشت که کمک های خیران خارج از استان مقطعی است.

رشیدی مشارکت خیران در سایر حوزه ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: افراد خیر می توانند با خرید لوله و اتصالات یا اجرای برخی از طرح های آبرسانی در حل مشکلات روستائیان در حوزه آب گام های موثری بردارند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :