مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ دستگاه دوربین کنترل ترافیک در راه‌های استان کرمان وجود دارد گفت: تا پایان امسال ۸۰ دوربین کنترل سرعت در راه‌های استان کرمان نصب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ خداداد مقبلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  اظهار‌ داشت: استان کرمان تقریبا رتبه سوم کشور در بحث تصادفات جادهای را دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی تصادفات که نقش تعیین کنندهای دارد عامل انسانی است گفت: بیشترین عامل انسانی در تصادفات هم سرعت غیرمجاز و واژگونی خودروها است.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه پلیس به تنهایی قادر به کنترل خطاهای انسانی از جمله کنترل سرعت در همه راه‌ها نیست افزود: در سایر کشورهای دنیا نیز از ابزار الکترونیکی استفاده می‌شود و دوریبن‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ دستگاه دوربین کنترل ترافیک در راه‌های استان کرمان وجود دارد خاطر‌نشان کرد: این دوریبن‌ها در ۱۶ محور استان نصب شدند که ۲ دستگاه در جنوب استان و ۲۳ دوربین در راه‌های شمال استان کرمان نصب شده‌اند.

مقبلی با بیان اینکه در محورهایی که این دوربین‌ها نصب هستند تاثیرات خوبی در کاهش تصادفات مشاهده شده است گفت: به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی با پیمانکار بخش خصوصی قراردادی بسته است که بخش خصوصی تمامی راه‌های کشور را تحت پوشش دوربین‌های کنترل ترافیک قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار هزینه خود را از محل جریمه خودروها ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی تامین می‌کند افزود: ۱۴۴ دستگاه دوربین به استان کرمان اختصاص داده شده است که بخشی از آن تا پایان امسال و بخشی در سال ۹۶ در بزرگراه‌های استان کرمان نصب می‌شود.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از نصب ۸۰ دوربین کنترل سرعت تا پایان امسال در راه‌های استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: جانمایی توسط همکاران ما انجام شده که در کارگروهی متشکل از پلیس و شرکت پیمانکار در اول بهمن قرار است نتیجه نهایی اعلام شود.

وی  نصب دوربین کنترل سرعت در جاده‌ها را در کاهش تصادفات بسیار موثر دانست و گفت: تقریبا در هر ۳۰ کیلومتر از راه‌های استان دوربین کنترل سرعت نصب می‌شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :