مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان از تشییع و تدفین ۱۶ شهید گمنام به مناسبت سوم جمادی الثانی، سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در این استان خبر داد.
به گزارش کرمان۱۴۰۰ ، سرهنگ پاسدار محمدمهدی ابوالحسنی با بیان اینکه تشییع ۱۶ شهید گمنام در استان کرمان قطعی شده است گفت: شهدای مذکور در ۹ نقطه از چهار شهرستان شهربابک، سیرجان، انار و رفسنجان تدفین می شوند که از این تعداد، سه مکان دانشگاه و ۶ مکان در شهر است.
وی افزود: دانشگاه های شهربابک، رفسنجان و انار به ترتیب میزبان یک، ۲ و یک شهید خواهند بود و شهرهای خرسند، خاتون آباد و جوزم در شهربابک نیز هر یک میزبان ۲ شهید می شود که به ترتیب ۲۸ و ۱۹ ساله مربوط به عملیات های رمضان در شرق بصره و کربلای ۶ در سومار، ۲۶ و ۲۳ ساله، رمضان و تک فاو و ۲۹ و ۲۵ ساله رمضان و کربلای ۶ هستند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه ۲ شهید ۲۳ و ۲۸ ساله مربوط به عملیات های رمضان و کربلای چهار در ام الرصاص در نجف آباد و ۲ شهید دیگر ۲۳ و ۲۵ ساله مربوط به عملیات های مسلم بن عقیل و خیبر در جزیره مجنون در زیدآباد سیرجان تدفین می شود بیان کرد: ۲ شهید ۲۴ و ۱۸ ساله از عملیات های خیبر و تک دشمن در گلشن شهرستان انار خاک سپاری می شود.
ابوالحسنی مشخصات شهدای گمنام مربوط به دانشگاه آزاد شهرستان رفسنجان را ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۶ و ۲۳ ساله از عملیات رمضان، شهید دانشگاه آزاد انار را ۱۸ ساله و از عملیات والفجر یک و شهید دانشگاه آزاد شهربابک را ۱۸ ساله و از عملیات رمضان اعلام کرد.
وی  تصریح کرد: پیکر شهدا شنبه ۲۸ بهمن در فرودگاه کرمان مورد استقبال قرار می گیرد و تا معراج شهدا مشایعت می شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه مردم می توانند به زیارت شهدا بروند افزود: شهدا در برخی مکان ها هم با توجه به این ایام، در مراسم مختلف حضور خواهند داشت.
وی اظهار کرد: شهدا روز بعد از استقبال در قالب کاروان، پیکرها را به سمت شهربابک حرکت داده می شوند و مراسم وداع استانی با ۱۴ شهید در شهربابک و ۲ شهید هم در رفسنجان برگزار می شود.
ابوالحسنی ادامه داد: ۳۰ بهمن مراسم تشییع در دانشگاه ها و روز بعد همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مراسم تشییع و تدفین مابقی شهدا را داریم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه عمده شهدایی که پیکرهای آنان می آید از عملیات رمضان و احتمالا از لشکر ۴۱ ثارالله هستند خاطرنشان کرد: پیش از این پیکر ۲۴۸ شهید در ۸۵ مکان نقطه از استان خاکسپاری شده است.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :