استاندار کرمان گفت: خانه خشتی موقوفه حاج آقاعلی رفسنجان نیز باید مانند فتح آباد مقصدی مناسب برای گردشگران باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰؛ “علیرضا رزم حسینی”  در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل خانه خشتی موقوفه حاج آقاعلی اظهار کرد: استان کرمان اقتصاد مقاومتی را در دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ به خوبی آغاز کرد و توانست محروم ترین شهرستان استان (قلعه گنج) را در این راستا درآمدزا کند .

وی افزود: اگرچه دولت های قبل در شهرستان قلعه گنج اقدامات زیادی را انجام داده اند، اما نتوانسته اند مردم این شهرستان را توانمند کنند و ما با همت دولت تدبیر و امید قصد داریم درآمدی متوازن را در قلعه گنج که دارای گنج های زیاد است، ایجاد کنیم .


استاندار کرمان تصریح کرد: در سال جاری ۶ هزار گردشگر از قلعه گنج بازدید داشته اند و برای اولین بار ۶۰ گردشگر خارجی در ایام نوروز در هتل کپری این شهرستان اقامت داشتند و امسال قلعه گنج یکی از امن ترین شهرستان های استان محسوب می شود .

وی در ادامه با اشاره به مرمت و بهره برداری از باغ فتح آباد کرمان گفت: ۲۶۰ هزار گردشگر طی شش ماه که از افتتاح این باغ می گذرد، از آن بازدید کرده اند، همچنین در ایام نوروز تعداد گردشگرانی که از سراسر کشور به این باغ آمده اند، ۵۷ هزار نفر بوده است .

این مقام اجرایی دولت  با اشاره به اینکه باغ موقوفه فتح آباد توانست ثروتی بزرگ را برای کرمان خلق کند، گفت: خانه خشتی حاج آقاعلی رفسنجان نیز باید مانند فتح آباد مقصدی مناسب برای گردشگران باشد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :